100-lecie Koła Leśników, Koło Leśników

Historia głuszca z cyrklem tokującego na otwartej księdze sięga blisko 100 lat!

W 1921 roku Koło Leśników ogłosiło konkurs na projekt znaczka, który miał być elementem wyróżniającym studentów w środowisku akademickim. Najlepszym projektem okazał się znaczek autorstwa Juliana Babińskiego, przedstawiający głuszca z cyrklem tokującego na otwartej księdze. Do dziś nie wiadomo dlaczego akurat głuszec miał stać się symbolem poznańskich studentów leśnictwa, lecz symbol ten przetrwał do dziś stając się również symbolem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Znaczek kilkakrotnie zmieniał swój wygląd, lecz zawsze przedstawiał on ten sam motyw. W tradycji Koła Leśników było również wybijanie znaczków okolicznościowych z okazji jubileuszów istnienia jednej z najstarszych studenckich organizacji, jaką jest Koło Leśników.

Obecni członkowie Koła Leśników, chcąc dotrzymać tradycji postanowili wybić znaczek z okrągłą „setką”. Znaczek ten zostanie wręczony każdemu uczestnikowi zjazdu organizowanego z okazji 100-lecia Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

Uroczyste obchody odbędą się w dniach 20-22 września br. Gorąco zachęcamy do wzięcia w nich udziału. Szczegółowy harmonogram oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej 100lecie.kololesnikow.pl oraz w wydarzeniu na Facebook’u „100-lecie Koła Leśników UPP”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *