100-lecie Koła Leśników

2 dzień 100-lecia Koła Leśników!

Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania murów Wydziału Leśnego. Chętni mogli poszukać swoich dawnych sal dydaktycznych, podziwiać nowe wnętrza po remoncie oraz zagospodarowanie terenu przed budynkami.

Kolejnym ważnym punktem tego dnia było upamiętnienie zmarłych nauczycieli akademickich poprzez złożenie wieńców oraz zapalenia zniczy na ich grobach. Złożono kwiaty m. in pod pomnikiem prof. Józefa Rivolego oraz pod tablicą zmarłych nauczycieli w czasie II wojny światowej. Uczestnicy wybrali się razem z Opiekunem KL prof. UPP dr hab. Jarosławem Szabanem na poznańskie cmentarze.

Odbyły się również spotkania dyskusyjne z poszczególnymi Sekcjami Koła Leśników. Można było posłuchać o historii oraz dokonaniach najdłużej i najprężniej działających z nich. Joanna Budnik dla przybyłych przedstawiła ciekawą prezentację na temat Sekcji Łowieckiej, jej historii oraz przedsięwzięciach w minionych latach. Michał Kugacz wraz z opiekunem sekcji dr hab. Tadeuszem Mizerą zajęli się Sekcją Ornitologiczną i działalnością w latach 2012-2019. Spotkanie z Sekcją Botaniczną poprowadziła Hanna Puk, natomiast członkowie S.Teriologicznej wraz z opiekunem prof. UPP. dr hab. Witoldem Grzywińskim czekali na swoich słuchaczy, by z nimi podyskutować. Miło było powspominać stare czasy i poopowiadać zabawne historie, które zapisały się na zdjęciach. Spotkania z osobami z różnych okresów działania sekcji były niezwykle wzruszającymi wydarzeniami, nie tylko dla studentów ale również dla absolwentów. Miło było usłyszeć, że starsze pokolenia są z nas dumne i życzą powodzenia w dalszej działalności.

Wieczorem przyszedł czas na zabawę. Jedni bawili się na Sali Białej w gmachu Bazaru Poznańskiego, pozostali natomiast na ognisku przed Domem Studenckim „Przylesie”. Bal w Bazarze miał również wydźwięk historyczny, ze względu na wiele wydarzeń, które miały tam miejsce w przeszłości.To również na tej Sali, gdzie odbył się bal, bawili się studenci parędziesiąt lat temu. Studenci własnoręcznie wykonali ściankę, na tle której Pani Fotograf wykonywała zdjęcia pamiątkowe z balu. Goście byli również zaskoczeni pokazem tańca, który zachwycił wszystkich widzów i zachęcił do swoich pokazów tańca na parkiecie. Prof. UPP dr hab. Andrzej M. Jagodziński w trakcie przerwy w zabawie zaintrygował wszystkich swoim nagłym wezwaniem na środek, gdzie wszyscy zgromadzeni mogli być świadkami oświadczyn i bić gromkie brawa przyszłym nowożeńcom. W Kole Leśników poznało się wielu studentów i jak widać wielu z nich jest razem do dziś. Życzymy powodzenia narzeczeństwu!!! Bal dobiegł końca wraz z odśpiewaniem hymnu, który zainicjował prof. UPP dr hab. Jarosław Szaban.

Przylesie nigdy nie śpi, o czym mogli sobie przypomnieć absolwenci, którzy wrócili z balu i kontynuowali wraz ze studentami zabawę w siedzibie Koła Leśników.

Fot.: Katarzyna Hajzer, Cezary Glama, Damian Cichoń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *