Zawody Młodych Leśników

X Zawody Młodych Leśników

W dniach 04-06.04.2019 odbyły się X Jubileuszowe Zawody Młodych Leśników. Patronat Honorowy nad zawodami objął JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jan Pikul oraz Dziekan Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Piotr Łakomy. W zawodach uczestniczyli uczniowie sześciu szkół leśnych: z Goraja, Milicza, Rucianego-Nidy, Rogozińca, Tucholi oraz Tułowic.

Pierwszego dnia w Ogrodzie Dendrologicznym UPP odbył się konkurs drwali do którego w tym roku dodaliśmy nowe konkurencję . Następnego dnia zawodnicy zmierzyli się w biegu na orientację z rozpoznawaniem gatunków na terenie Leśnictwa Strzeszynek, a po biegu zawodnicy zmierzyli się z testem wiedzy leśnej. Trzeciego dnia odbyło się rozdanie nagród, które wręczyli Prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Cezary Mądrzak oraz Opiekun Koła Leśników dr hab. Jarosław Szaban.

Nagrody przyznano w następujących klasyfikacjach:

Klasyfikacja drużynowa konkursu drwali:

  • I – Zespół Szkół Leśnych w Goraju
  • II –Technikum Leśne w Rucianem Nidzie
  • III – Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Klasyfikacja ogólna (test, bieg na orientację oraz konkurs drwali):

  • I – Technikum Leśne w Miliczu
  • II – Zespół Szkół Leśnych w Goraju
  • III – Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu

Klasyfikacja indywidualna:

  • I – Mateusz Muzolf (TL w Tucholi)
  • II – Błazej Tabor (TL w Miliczu)
  • II – Wojciech Szulc (TL w Miliczu)

Zawodnicy oprócz nagród rzeczowych otrzymali roczne stypendium przyznawane pod warunkiem podjęcia studiów na Wydziale Leśnym UPP w roku akademickim 2018/2019, odpowiednio 350 zł miesięcznie od JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, 250 zł miesięcznie od Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz 150 zł miesięcznie od Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Została również przyznana Nagroda Specjalna Opiekuna Koła Leśników dla drużyny która zdobyła najwięcej punktów w biegu na orientację. Zdobyło ją Technikum Leśne w Miliczu.

Dodatkowa nagroda za najlepiej rozwiązany test wiedzy leśnej trafiła do Mateusza Muzolfa, a nagrodę za najlepiej pokonaną trasę biegu zdobył Robert Koj.

Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze w zgodzie z zasadami fair play, a organizatorzy już nie mogą się doczekać kolejnej edycji Zawodów Młodych Leśników w przyszłym roku.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów oraz ufundowanie nagród firmom: Forest Consulting Center, STIHL, GRUBE, Forex Polska, LZD Murowana Goślina, Polskiemu Towarzystwu Leśnemu, Nowa Gazeta Leśna, Przegląd Leśniczy, firmyleśne.pl oraz Arbotrek. Dziękujemy również Ogrodowi Dendrologicznemu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za udostępnienie terenu pod konkurs drwali.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia na studiach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.